VTB - Obradovićevi 'Lokosi' eliminisali Uniks!

Autor: Boban Filipović
petak 12.05.2017.
20:02

Lokomotiva Kubanj iz Krasnodara je upisala još jedan brejk u Kazanju i sa 3:1 u pobedama u seriji obezbedila plasman u polufinale.

Epa/Lukas Schulze

Puleni Saše Obradovića su u prvom kvartalu napravili dvocifrenu prednost i u nastavku utakmice nisu dozvolili rivalu da preuzme vođstvo.

Uniks je otopio minus na pet poena na poluvremenu, ali u trećoj četvrtini Lokomotiva ponovo stekla dvocifrenu prednost.

Na ulazu u odlučujućih deset minuta rezultat je bio 56:68, ekipa Evgenija Pašutina je uspela da se vrati u meč i da izbori neizvesnu završnicu, Kit Lengrod je na 22 sekunde pogodio trojku kojom je smanjio na minus dva, ali to je bilo sve od Tatara.

Utakmica je završena rezultatom 79:84 (20:31, 25:19, 11:18, 23:16).

Tejlor Ročesti je bio najzapaženiji kod Lokosa sa 21 poenom, odličan je bio i Vujukas sa 17 poena i 7 skokova.

U Uniksu kao i obično najefikasniji Lengford sa 16 poena, Anton Ponkrašov je ubacio 13.

Lokomotiva Kubanj će u polufialu deliti megdan sa akuelni šampionom moskovskim CSKA. Drugi polufianlni par čine Zenit i Himki.