sreda 15.02.2017.
20:16

Serija ekipe Saše Obradovića u regionalnom šampionatu nikako da prestane.

Epa/Lukas Schulze

Ekipa Lokomotive Kubanj iz Krasnodara poslednji poraz u VTB ligi doživela je 23. oktobra prošle godine, kada su poraženi na gostovanju ekipi Himkija u Moskvi.

Od tada su vezali 12 pobeda, a danas u osvarili i 13, kako su na svom terenu savladali kazahstansku Astanu.

Na kraju je bilo 67-59 za Lokose, nije sve ipak išlo po loju po ekipu Saše Obradovića.

Dobili su favorizovani Lokosi prvi kvartal, ali su do pauze bili u deficitu.

Vratili su se u trećoj deonici u potpunosti, ali nisu uspeli da okrenu rezultat, pred poslednjih 10 minuta bili su u zaostatku pola koša.

Ipak, u poslednjoj četvrtini su se konsolidovali, zaustavili Astanu na samo devet poena i zasluženo slavili.

Lokose je predvodio bivši košarkaš Partizana Kevin Džouns sa 22 poena, bez promašaja iz igre (10/10 za dva), a on je bio i jedini dvocifren u redovima pobedničke ekipe. Solidan je bio i Ročesti sa devet poena i šest asistencija.

U poraženom sastavu dvocifren samo Jan Miler sa 16 poena.