VTB - CSKA rutinski

Autor: Boban Filipović
subota 23.04.2016.
15:25

'Armejci' pobedom 'sa pola gasa' nad Avtodorom iz Saratova okončali regularni deo sezone u regionalnom takmičenju.

vtb-league.com

U poslednjoj utakmici regurlanog dela sezone VTB lige, četa Dimitrisa Itudisa je savladala Avtodor rezultatom 101:90 i plej-of dočekuje sa poodavno obezbeđenog prvog mesta na tabeli, skorom 28/2.

Najzapaženiji pojedinac 'Armejaca' u današnjoj pobedi nad gostima iz Saratova bio je Mihail Kulagin, koji je imao indeks korisnosti 26. Ovaj mladi plejmejker je za 20 minuta u igri postigao 21 poen (2/2 za dva, 5/7 za tri, 7/9 penali), zabeležio 4 asistencije i 3 skoka.

Nando De Kolo
je brojao do 19 uz 6 asistencija, a dvocifreni kod pobednika su bili Miloš Teodosić i Kori Higins sa po 10 poena. Kapiten reprezentacije Srbije je upisao i 5 asistencija za nešto više od 15 minuta provedenih na parketu.

U poraženom taboru najbolji je bio Trevis Piterson sa 21 poenom.

Avtodor iz Saratova je takođe obezbedio učešće u plej-ofu VTB lige i prvom kolu će deliti megdane sa Lokomotivom Kubanj, Zenitom iz Sankt Petersburga ili Himkijem. Rival CSKA u četvrtfinalu biće Nižnji Novgorod ili Nimburk.