petak 26.05.2017.
20:38

Moskovljani su slavili na svom parketu i poveli u polufinalnoj seriji.

Beta/BranislavBožić/Ds

Izabranici Dimitrisa Itudisa savladali su Lokomotivu Kubanj iz Krasnodara rezultatom 101-95.

Vodio je CSKA tokom čitavog meča, ali kako god bi se Moskovljani odlepili na komforniju razliku četa Saše Obradovića je imala odogovor.

U poslednjem minutu su trojkom Kolinsa "Lokosi" prišli na 97-94, u narednom napadu je Džening propustio priliku da smanji na jedna koš razlike, ali je bio polovičan sa linije penala.

De Kolo potom pogađa dva penala, Džening maši još jednu trojku i tu je sve bilo gotovo.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu De Kolo sa 20 poena (7 as), Fridzon je dodao 15 poena, dok je Avgustin upisao 13.

Miloš Teodosić je za oko 24 minuta na parketu postigao 12 poena uz šest asistencija.

Dvocifreni kod CSKA i Higins sa 12, kao i Džekson sa 11 poena.

Od Obradovićevih izabranika istakli su se Mardi Kolinsa i Met Džening sa po 21 poenom, dobar i Ročesti sa 17 poena i pet asistencija, dok su dvocifreni sa po 10 poena bili i Brekof i Jan Vujukas.

U drugoj polufinalnoj seriji Zenit vodi protiv Himkija sa 1:0, više o tom duelu OVDE.

Inače, trener "Armejaca" Dimitris Itudis je danas dobio i nagradu za najboljeg trenera VTB lige.