VTB - ''Armejci'' se naljutili!

ponedeljak 16.02.2015.
17:16

Posle mini serije od dva uzastopna poraza u VTB ligi, ekipa moskovskog CSKA danas je upisala novu, i to ubedljivu pobedu, nad domaćom Astanom.

euroleague.net

Košarkaši CSKA iz Moskve nastavljaju trku sa Himkijem za prvu startnu poziciju u plej-ofu VTB lige.

Posle poraza od Lokomotive i Himkija u prethodna dva kola, ''Armejci'' su danas kao gosti, u meču 20. kola, ubedljivo savladali ekipu Astane rezultatom 78-60.

Domaći tim je tokom prve tri četvrtine uspevao da održava rezultatski priključak, vođstvo CSKA bilo je uglavnom jednocifreno, ali je u poslednjoj četvrtini u punoj meri došla do izražaja velika razlika u kvalitetu ove dve ekipe, pa je i trijumf Moskovljana na kraju bio prilično ubedljiv.

Saša Kaun sa 12, Soni Vims sa 11 i Vitali Fridzon sa 10 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, dok je naš Miloš Teodosić ovom trijumfu CSKA doprineo sa pet poena, šest skokova i četiri asistencije, za 25 minuta u igri.

Ovo je Moskovljanima bila ukupno 17. pobeda ove sezone u VTB ligi.