Vrabac otišao iz Partizana i postao prvak sveta!

ponedeljak 25.09.2017.
09:48

Svašta ćemo još videti u svetu košarke a sve kao rezultat sukoba na relaciji FIBA - Evroliga.

Beta/BranislavBožić/Ev

Prošle sezone organizovano je takmičenje koje je trebalo da bude konkurencija Evroligi, a pokazalo se da nije ni blizu nivoa Evrokupa.

FIBA Ligu šampiona u kojoj su, silom prilika, morali da učestvuju Partizan i Mega Leks osvojila je ekipa Tenerifa koja je u nedelju taj uspeh krunisala titulom prvaka sveta!

Mislite da se radi o šali? Daleko smo od prvog aprila!

Osvajač trofeja u premijernom izdanju FIBA Lige šampiona juče je osvojio Interkontinentalni kup pobedom nad Huaros de Lare iz Venecuele.

Tenerife je slavio rezultatom 76:71 (14:17, 22:22, 20:16, 20:16) pa je na titulu "prvaka Evrope" dodao i trofej namenjen "najboljem na svetu".

Tako će u radnoj biografiji Adina Vrabca, doskorašnjeg člana Partizana, stajati da je sezonu 2017/2018 započeo osvajanjem titule prvaka sveta iako juče nije dobio priliku da igra ali se našao u protokolu za meč.

Kao što možete da primetite, FIBA na sve načine pokušava da "iskopira" ono što rade FIFA i UEFA u svetu fudbala ali joj za sada baš i ne ide od ruke da oformi takmičenja koja će bar malo ličiti na Ligu šampiona i FIFA Svetsko klupsko prvenstvo.