Voriorsima vođstvo u polufinalu

Autor: Vladimir Stojanović
sreda 20.05.2015.
08:13

Hjuston dobro igrao u prvom poluvremenu, ali je dozvolio rivalu da se vrati u meč. Posle toga Stef Kari odgovorio na svaki izazov "Bradonje" Hardena!

Beta/AP Photo/Ben Margot

Voriorsi su u regularnoj sezoni počistili Hjuston, sve četiri pobede bile su dvocifrenom razlikom.

Sa te strane, Roketsi mogu da nađu utehu u porazu kojim su otvorili polufinalnu seriju, bilo je tesno.

Ipak, iako je domaćin u prvom poluvremenu gubio sa 15 razlike, oni su serijom 25:6 okrenuli rezultat u finišu druge četvrtine.

U nastavku se razigrao Kari. Ubacio je 21 od ukupno 34 poena u drugom poluvremenu, Harden je uglavnom imao odgovor, ali je pobeda ipak ostala u "zalivu".

Roketsi su u prvom delu stvarali dosta problema u reketu domaćima, doduše, i Ker je mnogo mešao i kombinovao. Ipak, na ruku mu je išla i povreda Hauarda, "Supermen" se vratio na parket, ali je bio limitiran, pa je na kraju treće četvrtine i definitivno napustio meč. Videćemo kako će se stvari razvijati sa njegovom povredom, ali to bi mogao da bude problem za Teksašane.

Harden je brojao do 28, imao je 11 skokova, 9 asistencija i 4 ukradene lopte, ipak u finišu je Kari sa dva bacanja dotukao rivala.

Naredni meč je u četvrtak uveče u Ouklendu gde Hjuston nije dobio od kraja 2013. godine.

Golden Stejt - Hjuston 110:106 (1:0)