Voriorsi u korak sa Kavsima, Durent namestio ruku, pa se potukao sa Goberom!

nedelja 07.05.2017.
08:55

Košarakaši Golden Stejt Voriorsa po treći put su savladali Džezere i sada se nalaze nadomak plasmana u finale zapadne konferencije.

Beta/AP Photo/Rick Bowmer

Iako ponovo nisu imali pomoć Stiva Kera sa klupe, koji i dalje muči muku sa leđima, "Ratnici" su savladalu Jutu i došli do 3:0 u seriji.

Meč u "Vivins Smart Houm Areni" u Solt Lejk Sitiju, okončan je rezultatom 91-102.

Gosti su od starta nametnuli svoj ritam, do kraja prve deonice stigli su i do 10 poena prednost (17-27).

U dobrom ritmu su nastavili i u drugom periodu, ali su se Džezeri probudili pred sam kraj prvog poluvremena, poenima Gobera sa linije penala na 25 sekundi do kraja došli su i do preokreta (50-49).

Nada se rodila u redovima čete Kvina Snajdera, nastavili su odlično domaći i u drugom poluvremenu, poenima raspoloženog Gobera stigli su i do devet poena prednosti nakon pet minuta igre u nastavku.

Uspeli su da održe prednost sve do pred kraj treće četvrtine, a onda je usledila rezultatska klackalica, da bi poenima Iguodale na 25 sekundi do kraja perioda,  Voriorsi došli do dva poena prednosti pred odlučujući kvartal.

U poslednjih 12 minuta, Džezeri na startu uspevaju da vrate prednost, ali je to bio i poslednji put da vodili na ovom susretu.

Gosti uzimaju stvari u svoje ruke, dolaze i do dvocifrene prednosti i na kraju upsuju treći trijumf u ovoj polufinalnoj seriji.

Meč u Solt Lejk Sitiju obeležilo je i koškanje Kevina Durenta sa Rudijem Goberom, nakon kog je krilni košarkaš Voriorsa zaradio tehničku grešku.

KD was assessed a technical and a flagrant one after a heated exchange with Rudy Gobert.

A post shared by SportsCenter (@sportscenter) on May 6, 2017 at 8:39pm PDT

Voriorse je predvodio upravo Durent sa čak 38 poena i 13skokova, dok je Kari meč završio sa 23 poena.

Dvocifren je sa klupe bio i Iguodala sa 11 poena, solidna rola i Drejmonda Grina koji je ubacio devet poena, uz 10 skokova i pet asistencija.

U poraženom sastavu Jute, 29 poena Gordona Hejvorda, pratio ga je Rudi Gober sa 21 poenom i 15 skokova, a dvocifreni su bili i Šelvin Mek sa 11, kao i Boris Dijao i Džo Ingls sa po 10 postignutih poena.

U postavi Jute ponovo nije bilo povređenog Džordža Hila.