00:03

Posle lako obavljenog posla protiv Hjustona, Golden Stejt na najbolji način započeo i polufinalu seriju Zapada protiv Portlanda.

Beta/AP Photo/Ben Margot

''Voriorsi'' nastavljaju u šampionskom ritmu i bez svoje prve zvezde, povređenog Stefa Karija.

Predvođeni raspucanim Klejom Tompsonom, Golden Stejt je večeras pred svojim navijačima deklasirao Portland rezultatom 118:106 za vođstvo od 1:0 u polufinalu Zapada.

Tompson i drugovi su furiozno odigrali prvu četvtinu i u tom periodu su i odradili najveći deo posla u večerašnjem meču.

Iz minuta u minut, razlika u korist Golden Stejta je rasla, vodili su ''Voriorsi'' sa 16:4, pa sa 22:7, da bi posle prvih 12 minuta igre na semaforu stajalo više nego ubedljivih 37:17.

''Blejzersi'' su u drugom kvartalu donekle uspeli da pariraju gostima, ali je i da značajnije smanje ovu razliku.

Ni nastavak meča nije doneo ništa novo na parketu, ''Voriorsi'' su rutinski održavali stečenu prenost i na kraju upisali zasluženi trijumf.

Klej Tompson ubedljivo najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 37 poena (7/14 za tri), ali je osim njega briljirao i Drejmond Grin koji je meč završio sa impresivnim ''tripl-dabl'' učinkom - 23 poena, 13 skokova i 11 asistencija!

''Blejzersima'' nije bilo dovoljno ni 30 poena Lilarda, uz pet asistencija i jedan skok.

Druga utakmica u seriji na programu je 4. maja, Golden Stejt će ponovo biti u ulozi domaćina.