ponedeljak 05.06.2017.
22:37

Košarkaši Venecije drugi su finalista italijanskog plej-ofa.

Sportske.net

Trento je iznenadio aktuelnog šampiona Olimpiju Milano i sa 4:1 u seriji se plasirao u finale.

Tamo će snage odmeriti sa ekipom Venecije, koja je u šestom duelu bila bolja od Avelina sa 83-84, te će tako sa 4:2 u seriji na megdan Trentinu.

Utakmica je bila veoma neizvesna, Avelino je dobio prvi kvartal, da bi Venecija uzvratila u drugom, te su gosti otišli na pauzu sa devet poena viška.

Činilo se da je nakon treće četvrtine sve gotovo, domaćin je bio u deficitu od 14 poena pred odlučujućih 10 minuta.

Ipak, Avelino se u poslednjih 10 minuta budi, u poslednjim sekundama dolaze na minus od samo jednog poena, ali nisu imali snage za potpuni preokret, kojim bi izborili majstoricu.

Veneciju je predvodio sjajni hrvatski internacionalac Hrvoje Perić sa 21 poenom, pratili su ga Estaban Batista i Markis Hajns sa po 14 poena, dok su dvocifreni bili i Tonut sa 12 i Melvin Edžim sa 10 postignutih poena.

U ekipi Avelina 20 poena iskusnog Dejvida Logana, 18 je dodao Džo Regland, dvocifreni i Adonis Tomas sa 11, kao i Šon Džejms i Kirilo Fesenko sa po 10 poena.