Veliki 'come back' Zvezde u 'Laktašima'!

Autor: Boban Filipović
nedelja 15.03.2015.
18:44

U veoma uzbudljivom meču 25. kola Aba lige košarkaši Crvene zvezde Telekom ostvarili su 23. pobedu u regionalnom takmičenju, Radonjićevi puleni su savladali Igokeu u gostima rezultatom 85:80 iako su gubili sve do poslednjeg minuta utakmice.

abaliga.com
abaliga.com

Veoma dramatična i uzbudljiva utakmica u 'Laktašima', Igokea je u svakoj deonici pravila dvocifrenu prednost, ali je Zvezda uvek uspevala da se vrati u meč i ostane u igri i na kraju upiše novu pobedu.

Igokea  - Crvena zvezda Telekom 80:85 (25:18, 19:23, 27:21, 9:23).

Tim Željka Lukajića je odigrao sjajnu utakmicu protiv lidera ABA lige, ali je ipak posustao u finišu.

Crvena zvezda Telekom je preokrenula rezultat u svoju korist nakon zakucavanja Blažiča u kontri na nešto više od minut pre kraja utakkmice, Igokea je u narednom napadu uspela da vrati vođstvo, ali joj je ponestalo snage da je sačuva i održi, tako da nakon 25 odigranih kola ima skor od 9 pobeda i 16 poraza.

Maik Cirbes je bio najefikasniji kod crveno-belih sa 18 poena, nemački centar je uhvatio i 5 lopti pod obručima, bio je meč viner, njegovi poeni u finišu su odneli prevagu.

Jaka Blažić i Nikola Kalinić su brojali do 14, dvocifren je bio i Čarls Dženkins sa 10 poena.

U poraženom sastavu najefikasniji je bio Hejslip sa 18 poena, jedan manje je ubacio Džons, Bunić je postigao 13, Čakarević 12.