''Valjak'' ne staje, Partizan četiri od četiri!

ponedeljak 10.10.2016.
19:49

Partizan i posle četiri odigrane utakmice u novoj sezoni ABA lige ima stopostotni učinak! Novi trijumf ostvaren u Skoplju protiv Karpoš Sokola.

aba-liga.com/MZT Skopje

Iako igra crno-belih nije bila na nivou one iz prošlog kola protiv Cibone, ekipa Aleksandra Džikića nije dozvolila iznenađenje u Skoplju.

I ovoga puta crno-beli su imali veliku podršku svojih navijača, a na kraju su ih obradovali trijumfom rezultatom 84-77.

Prvo poluvreme ove utakmice proteklo je u blagoj prednosti Partizana, uz još jedno izvanredno izdanje plejmejkera crno-belih Vilijama Hečera.

Ovaj momak je pogađao bukvalno sve tokom prvog dela igre, kada je upisao čak 16 poena (4/4 za dva, 2/2 za tri, 2/2 slobodna bacanja), ali ni takvo njegovo izdanje nije pomoglo crno-belima da se rezultatski ''odlepe''.

Domaćin je sve vreme ''disao za vratom'' Beograđanima, a kako je vreme odmicalo, odnos u broju slobodnih bacanja je sve više išao u korist Karpoš Sokolima.

Naravno, navijači Partizana su na to imali svoje komentare, možete ih pogledati OVDE, a tokom treć četvrtine crno-beli su upali u prilično velike probleme, s obzirom da je domaćin poveo sa 56:50.

Seriju Skopljanaca prekinuo je Novica Veličković trojkom, uhvatili su crno-beli ponovo priključak, ali se dugo čekalo na nove poene Vila Hečera.

U poslednju deonicu se ušlo minimalnim vođstvom Partizana (62:61), a onda je Hečer ponovo preuzeo konce igre u svoje ruke, gosti su se razigrali i poveli sa 77-70 u 38. minutu meča.

Posle toga, sve je bilo lakše za crno-bele, koji su do kraja meča održali vođstvo i zasluženo upisali novi trijumf.