"Valjak" kasno upalio - Partizanov rafal za kraj!

sreda 17.12.2014.
20:05

Aktuelni šampion Srbije zablistao je na gostovanju rumunskom Asesoftu u poslednjem kolu grupne faze Evrokupa a prava je šteta što su puleni Duška Vujoševića najbolju partiju sačuvali za utakmicu koja nije imala takmičarski značaj.

Beta/BranislavBožić/Ev

Košarkaši Partizana okončali su učešće u ovosezonskom izdanju Evrokupa u velikom stilu pošto su u poslednjoj utakmici 10. kola grupe "E" razmontirali rumunski Asesoft u Ploeštiju.

Šampion Srbije ostvario je najubedljiviju pobedu u Evrokupu od početka sezone nakon što je u Ploeštiju savladao Asesoft rezultatom 65:85 (16:23, 16:20, 10:30, 23:12).

Već na startu utakmice moglo se naslutiti da će Partizan igrati agresivnije od domaćina i da će više želeti pobedu a ponovo je Milan Mačvan povukao ekipu svojom sjajnom igrom.

U prvom poluvremenu iskusni krilni centar postigao je 9 poena za beogradski sastav a pratili su ga Mihajilo Andrić, Luka Bogdanović i Milenko Tepić.

Partizan je tokom većeg dela prvog poluvremena održavao dvocifrenu prednost od desetak poena razlike ali su se domaći primakli na startu treće četvrtine na -8 (37:45) što je bila inicijalna kapisla za sedmominutni rafal pulena Duška Vujoševića.

Serijom 22:0 Partizan rešava pitanje pobednika a do kraja treće deonice crno-beli stižu do maksimalne prednosti od 33 poena razlike (40:73).

Usledilo je manje opuštanje u redovima gostujućeg sastava pa je Asesoft do kraja ublažio poraz koji je svakako ostao ubedljiv.

Crno-bele je na putu ka trećoj pobedi u grupi predvodio fantastični Milan Mačvan koji je za nepunih 26 minuta na parketu postigao 23 poena (8/9 za dva, 1/2 za tri), upisao 8 skokova i 6 asistencija.

Do dvocifrenog učinka stigli su još Luka Bogdanović (15 poena/6 skokova) i Mihajilo Andrić (11 poena/4 skoka/3 asistencija). Svoj doprinos u trijumfu nad Asesoftom dali su još Milenko Tepić sa 9 poena i 4 asistencije, Boris Dalo sa 8 poena i 4 skoka ali i rekovalescent Milosavljević koji je za 23 minuta postigao 6 poena.

Partizan je nakon večerašnjeg trijumfa u Ploeštiju i poraza Hapoela u Viljnusu stigao do pete pozicije na tabeli sa skorom 3-7 što nije bilo dovoljno za plasman u dalji tok takmičenja.