Uzbudljivo u Grčkoj, Panatinaikos zakazao majstoricu!

četvrtak 08.06.2017.
22:00

Košarkaši Panatinaikosa su savladali najljućeg rivala u četvrtoj utakmici finalne serije.

screenshot - Youtube.com

Izabranici Ćavija Paskvala uspeli su da savladaju Oli u "OAKA Areni" rezultatom 71-58, te su tako zakazali majstoricu, koja će se zbog boljeg plasmana u regolarnom delu sezone odigrati u dvorani aktuelnih šampiona.

"Zeleni" su od starta zaigrali bolje, dobili prvi kvartal sa 18-11, da bi u drugom došli i do dvocifrene razlike. Na odmor su otišli sa 11 poena viška.

Olimpijakos nije imao snage za odgovor ni posle pauze, domaćin je stigao do 20 poena razlike pred poslednjih 10 minuta.

Tako su i prelomili utakmicu u svoju korist, "crveno-beli" nisu uspeli da nadoknade ogorman minus u odlučujućoj četvrtini, te će majstorica odlučiti pobednika.

Nik Kalates i Kris Singlton su predvodili "Zelene" sa po 14 poena, grčki plejmejker je upisao i četiri asistencije, dok je Amerikanac imao i devet uhvaćenih lopti.

Majk Džejms je dodao 13 poena, dok se na 12 zaustavio Burusis.

U poraženom sastavu usamljen Grin sa 20 poena, Milutinov je ovoga puta podbacio, pa je za 20 minuta upisao samo da poena i tri skoka.