Umorna Zvezda bez šanse, biće dana za megdana!

petak 28.10.2016.
21:51

Košarkaši Crvene zvezde mts upisali su u petak drugi poraz u Evroligi, a rezultatski neuspeh u Atini stigao je posle jako lošeg prvog poluvremena.

Sportske.net/StudioALTAI/NikolaKrstić

Šampion Srbije i regionalne košarkaške lige poražen je na gostovanju Panatinaikosu rezultatom 70:59 (23:14, 23:11, 15:16, 9:18) pre svega zbog jako loše igre u prvom poluvremenu.

Da li zbog paklenog ritma koji će biti uobičajena stvar u novoj sezoni ili je po sredi bilo nešto drugo, košarkaši Crvene zvezde mts očajno su otvorili utakmicu u Atini što je vrlo brzo rezultiralo pozamašnim zaostatkom.

Samo u prvih pet minuta izabranici Dejana Radonjića izgubili su 6 lopti, ali su u tim momentima još uvek bili u igri (9:4) pošto su košarkaši Panatinaikosa promašili nekoliko otvorenih šuteva za tri poena.

Pokazalo se tokom prvih 20 minuta igre da crveno-beli sa samo jednim raspoloženim igračem ne mogu da pariraju Panatinaikosu, a poražavajuće zvuči podatak da je na startu prve i druge deonice pogađao samo Ognjen Kuzmić koji je do odlaska na veliki odmor postigao 13 od 25 poena, koliko je sakupila gostujuća ekipa.

Panatinaikos je sa stoprocentnim učinkom u šutu za dva poena napravio 9 poena razlike nakon deset minuta igre, ali je već na startu drugog kvartala napravio seriju 11:0 i tako otišao na 20 poena prednosti (34:14).

Bili su to momenti kada je svoje prve minute u crveno-belom dresu zabeležio Nejt Volters koji je vrlo brzo morao van igre pošto je Zvezdi pretila katastrofa.

Tek nakon četiri minuta praznog hoda u drugoj četvrtini Crvena zvezda stiže do poena ali je od tog momenta gostujući sastav postigao 11 poena od čega je 9 bilo upisano u kolonu pored imena Ognjena Kuzmića.

Crveno-beli su u završnici drugog kvartala napravili seriju 7:0 i tako smanjili zaostatak od 23 poena razlike na "pristojnih" 16 poena. Na kraju je PAO uspeo da naniže pet poena do odlaska na odmor i da na veliku pauzu ode sa 21 poenom razlike.

Treća četvrtina nije donela nikakav pomak u rezultatskom smislu pošto je Panatinaikos zadržao 20 poena prednosti nakon 30 minuta igre, ali je zato Crvena zvezda sjajnom serijom na startu poslednjeg kvartala (12:2) prišla na samo deset poena razlike.

Panatinaikos je ušao u ozbiljan problem pošto atinske "Zelene" nije služio šut ali su nekako uspeli da odbrane prednost i zaustave Zvezdinu seriju.

Večerašnji poraz ne bi trebalo da obeshrabri izabranike Dejana Radonjića pošto je duel sa višestrukim šampionom Evrope stigao dva dana nakon meča sa Barselonom, a posebno treba istaći da je poraz usledio kao rezultat loše igre u prvih 20 minuta.

Najefikasniji igrač u poraženom sastavu bio je sjajni Ognjen Kuzmić sa 15 poena i isto toliko skokova, a pratio ga je Milko Bjelca sa 12 poena. Novajlija u redovima Crvene zvezde Nejt Volters odradio je dobar posao u nastavku utakmice i meč završio sa 8 poena i 3 asistencije.

Pobednički tim predvodio je Džejms Gist sa 17 poena i 3 skoka, a dvocifreni su bili još Nik Kalates sa 16, te Kejsi Rivers sa 12 poena koliko je postigao i Janis Burusis.

Narednu utakmicu u Evroligi Crvena zvezda mts igra pred svojim navijačima protiv Baskonije 4. novembra, a pre toga je očekuje gostovanje Mornaru u Baru.