U16 - Srbija bez finala, za bronzu protiv "redovnih mušterija"

22:16

'Orlići' su u borbi za finale poraženi od domaćina Evrobasketa.

fiba.com
fiba.com

Kadetska reprezenatcija Srbije nije uspela da se plasirao u finale Evrospkog prvenstva koje se održava u Podgorici, pošto je u polufinalu poražena od vršnjaka iz Crne Gore rezultatom 73:66.

Puleni Slobodana Klipe su dobili prvu četvrtinu sa "pola koša", ali onda u drugoj pali, bili na minus sedam na poluvremenu, u trećoj je prednost 'Sokolića' otišla na +15, što je bilo previše da se spreči poraz.

Domaći teren, frenetična podrška sa tribina u 'Morači' i domaćinsko suđenje su učinili svoje, pa će Crnogorci u finale.

Pažin je bio najefikasniji kod 'Orlića' sa 18 poena, dvocifren je bio jedino još Langović koji je brojao do 15, a Popović je bio blizu dabl-dabl učinka (9 pts, 8 sk). Junak pobede nad Španojom u 1/4 finalu, Stevan Karapandžić, imao je 8 asistencija, ali ga nije služio šut (3/9 za dva, 0:2 za tri), pa je meč završio sa samo 6 postignutih poena.

Crnu Goru je do pobede i plasmana u finale vodio trio - Vlahović (21 pts), Kljajić (17, pts, 10 sk), Tomašević (12 pts, 15 sk).

Domaćin će u finalu na megdan Francuksoj, dok če se Srbija za bronzu boriti sa Hrvatskom, koju je u grunoj fazi takmičenja tukla sa 50 poena razlike.