Trijumf Mege u Zadru

Autor: Boban Filipović
ponedeljak 12.10.2015.
19:56

Puleni Dejana Milojevića upisali su treću pobedu ove sezone u ABA ligi pošto su kao gosti slavili u dovrani 'Krešimir Ćosić'.

abaliga.com
abaliga.com

Prvi meč današnjeg programa regionalnog košarkaškog takmičenja odigran je u Zadru, gde je Mega Leks savladao domaći sastav rezultatom 81:76 (22:15, 13:17, 22:26, 24:18).

Mega je napravila finu zalihu u prvom kvartalu, ali su je Zadrani otopili u drugom i trećem, te u poslednjih deset minuta ušli sa pola koša prednosti.

Ipak, u poslednjoj četvrtini Milojevićev tim je odigrao sjajnu odbranu i zasluženo došao do treće pobede u sezoni.

Francuz Luvavu je odigrao još jednu sjajnu partiju i bio najefikasniji pojedinac u pobedničkom sastavu sa 18 poena, pratili su ga Ognjen Jaramaz sa 13, Nikola Ivanović sa 12, Peđa Samardžijski sa 10 i Danilo Nikolić sa 9 postignutih poena.

Kod Zadrana najefiskaniji Kousi sa 20 poena (9/9 penali), dvocifreni u poraženom sastavu bili su još Bošnjak (14 pts) i Pašalić (11 pts).

Zadar ostaje na jednoj pobedi iz prvog kola protiv Cibone, koja večeras od 21h gostuje Metalcu u Valjevu.