subota 27.05.2017.
22:46

Ekipa Olimpije Milano doživela je i drugi vezani poraz na svom parketu.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Izabranici Jasmina Repeše doživeli su novi poraz u "Mediolanum forumu" od ekipe Trenta, poraženi su rezultatom 71-78, sada je 2:0 u seriji za ekipu Trenta.

Oni su dobili prva dva duela na strani, serija se seli u njihovu dvoranu, gde će imati priliku da počiste aktuelnog šampiona.

Prvi kvartal je završen nerešenim rezultatom (16-16), da bi gosti u drugih 10 minuta stigli do pet poena prednosti.

Ipak, Olimpija se vraća u trećoj deonici, preokreće rezultat i dolazi do dva poena viška pred odlučujuću četvrtinu.

Delovalo je da mogu do pobede na svom terenu i do izjednačenja u seriji, ali tako nisu mislili košarkaši Trenta.

Sjajnom igrom su vratili tas na svoju stranu, došli i do komforne prednosti, na kraju i do trijumfa.

Igrač utakmice Eron Kreft sa 21 poenom, pratili su ga Gomeš sa 14, Hog sa 12 i Flakadori sa 10 postignutih poena.

U ekipi Milana 14 poena je upisao Paskolo, po 10 su dodali Tarčevski i Avudu Abas.

Milan Mačvan je upisao po pet poena i skokova uz dve asistencije za 20 minuta na parketu.