Top 8 sve bliži - Zvezda strahovala, ali ipak savladala Bamberg bez Jovića!

četvrtak 02.03.2017.
20:46

Vodili su izabranici Dejana Radonjića nakon 25 minuta igre sa 22 poena razlike, ali se Bamberg serijom 14-0 vratio u meč, no šampion Nemačke nije imao snage za potpuni preokret te je Zvezda upisala 14. trijumf u 24. kolu Evrolige.

EPA/KOCA SULEJMANOVIC

Slavili su "crveno-beli" u 24. kolu pred svojom publikom protiv neugodnog Bamberga i bez pomoći Stefana Jovića, na kraju je bilo 74-60 za srpskog šampiona.

Košarkaši Crvene zvezde mts su bolje otvorili meč, napravili su seriju 8-0 na samom startu, ali je Brose odgovorio serijom 7-0.

Zvezda je nakon uvodne serije "postila" više od tri minuta, do narednih poena došli su sredinom prve deonice preko Marka Simonovića.

Tvrdo se igralo u prvoj četvrtini, a Zvezda je još jednom potvrdila da igra najbolju odbranu u Evropi, kako su Bamberg u drugih pet minuta prve četvrtine ostavili sa samo dva postignuta poena!

Uvodnih 10 minuta završeno je rezultatom 17-9 u korist Zvezde. Dobrić je pogodio trojku u poslednjim sekundama, ali ona nije bila priznata kako je bek Zvezde kasno izbacio loptu.

Drugu deonicu poenima u kontri otvara Zisis, a prve poene za Zvezdu je nakon lepog prodora postigao Volters.

Tompson je u prvom napadu po ulasku na parket upisao dva poena pod faulom, pogodio je i dodatno bacanja i odveo Zvezdu na do tad maksimalnih devet poena razlike (24-15).

Prvu dvocifrenu predost Zvezdi na šest minuta do kraja prvog poluvremena doneo je Marko Simonovič u narednom napadu, kako je pogodio dva slobodna bacanja (26-15).

Interesantno, prva trojka na utakmici postignuta je tek sredinom druge deonice, a bila je delo Marka Simonovića, koji je pogotkom van linije za tri poena odveo Zvezdu na 30-15.

U narednih nekoliko minuta su se gosti koliko-toliko konsolidovali u napadu, ali je Zvezda imala odgovor. Trojku je najpre pogodio Dobrić, da bi nakon slobodnih bacanja Gudurića domaćin otišao na 38-21.

Prvo poluvreme je poenima zatvorio Dion Tompson, te je Crvena zvezda mts na pauzu otišla sa komotnih 14 poena prednosti (43-29).

Deon Thompson Dion Tompson Fabien Causeur Fabijen Kozer

Drugo poluvreme je poenima, kao i prvo, otvorio Marko Gudurić, nakon minut i po "posta" na obe strane.

Prve poene u drugih 20 minuta, aktuelni prvak Nemačke upisao je tek nakon tri i po minuta igre po povratku sa odmora.

Trojkom Čarlsa Dženiksa nakon četiri i po minuta igre u trećoj deonici, Zvezda dolazi i do 22 poena razlike.

Bamberg je u prvih sedam minuta igre treće četvrtine postigao samo DVA POENA, granitnu Zvezdinu odbranu je probio Hekman sa pet vezanih poena na 13 minuta do kraja susreta!

U završnici treće deonice su se gosti probudili, uspeli su da naprave seriju 12-0 i deficit smanje na 13 poena. Sa tom razlikom se otišlo na kratku pauzu pred poslednjih 10 minuta, rezultat je bio 56-43 u korist "crveno-belih".

Nastavio je Bamberg sa svojom serijom i na početku poslednje deonice, ponovo je Kozer pogodio, dok Zvezda nije imala rešenja u napadu. Trojkom Nikolića, Bamberg je spustio na jednocifren zaostatak, bilo je nakon dva minuta igre u četvrtoj četvrtini 56-48.

Skoro desetominutni post Zvezde prekinuo je poenima Dženkins i tako vratio dvocifrenu prednost "crveno-belima" (58-48).

Trojkom Milera, Bamberg spušta na samo minus šest na tri minuta do kraja, ali je Zveda imala odgovor. Najpre je Simonović posle ofanzivnog skoka povisio na osam razlike, a dvocifreni višak doneo je potom Kuzmić, da bi Dženkins u kontri doneo i 12 poena prednosti na manje od dva minuta do kraja.

Uzvratio je Meli trojkom, ali je to bio i poslednji trzaj gostiju iz Nemačke. Dženkins je pogodio najpre dva bacanja, pa trojku kojom je postaio i konačan rezultat u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Najzaslužniji za trijumf Zvezde bili su Marko Simonović sa 13 poena i devet skokova, kao i najefikasniji košarkaš Crvene zvezde mts na ovom meču Čarls Dženkins sa 17 poena i četiri asistencije.

Dvocifren je bio i Gudurić sa 12 poena, vredan doprinos su dali i kapiten Mitrović sa osam poena i tri skoka, kao i Dion Tompson sa sedam postignutih poena, ali i sjajni Branko Lazić koji je ponovo brijirao u odbrani sa čak četiri ukradene lopte.

U ekipi Bamberga usamljen je bio Kozer sa 21 poenom, pratili su ga Zizis i Aleksej Nikolić sa po devet poena, dok je Meli dodao sedam poena i šest skokova.