22:46

Košarkaši Partizana ostvarili su najbitniju pobedu u novoj sezoni pošto su u hali "Pionir" savladali lidera regionalne lige Budućnost Voli.

aba-liga.com/kkpartizan.rs

Treći put u novoj sezoni košarkaši Partizana uspeli su da obraduju svoje navijače, a večerašnji trijumf nad podgoričkom Budućnosti dobija na značaju kada se uzme u obzir na koji način je ostvaren.

Najtrofejniji klub regiona savladao je lidera ABA lige rezultatom 86:77 (22:30, 21:12, 25:19, 18:16) u fantastičnoj atmosferi koju je oko 5.000 "Grobara" večeras napravilo u hramu košarke na Karaburmi.

Derbi susret 9. kola ABA lige nije dobro počeo po crno-bele pošto su košarkaši Budućnosti za deset minuta pogodili gotovo sve što su šutnuli iz igre. Čak 71% uspešnosti u šutu iz igre imali su Podgoričani u prvoj deonici uz 6 pogodaka od 9 pokušaja za tri poena.

Dodatan pritisak napravila je rana povreda Mihajla Andrića koji je teren napustio posle prve asistencije kojom je omogućio Kevinu Džonsu da otvori svoj poenterski saldo na večerašnjoj utakmici.

Trideset primljenih poena u prvoj četvrtini nisu slutili na dobro, ali je učinak gostiju rapidno opao u nastavku meča, dok je "Parni Valjak" upalio turbine i krenuo ka trećoj pobedi u sezoni.

Nakon što su crno-beli "stisli" u reketu i popravili odbranu stvari su krenule na bolje u napadu. Do odlaska na odmor u poluvremenu Partizan je stigao do prednosti koja je mogla da bude i nešto veća da je lopta kroz obruč prošla nakon dalekometne paljbe Vanje Marinkovića sa koša na koš.

Treću četvrtinu obeležio je Danilo Anđušić koji je podigao navijače na noge a Budućnost bi verovatno bila dotučena još tada da Podgoričane u igri nije održao Nemanja Jaramaz.

Čitavu drugu deonicu i devet i po minuta treće gosti nisu uspeli da pogode nijednu trojku ali je toj crnoj seriji došao kraj posle poena Džozefa sa gotovo osam metara. Da se na poslednju pauzu ode sa sedam poena razlike postarao se Danilo Anđušić koji je u narednom napadu vratio trojku.

Poslednjih deset minuta bili su rezervisani za šou novajlije Kevina Džounsa koji je za deset minuta postigao deset poena i tako dotukao Budućnost izmamivši aplauze od "Grobara" koji su kao i uvek nosili ekipu ka pobedi.

Najefikasniji pojedinac u redovima Partizana bio je upravo Kevin Džouns koji je uz 18 poena ostvario i 9 skokova. Pratio ga je Vanja Marinković sa 14 poena, dok su Petar Aranitović i Aleksandar Cvetković ubacili po 12 poena.

Na suprotnoj strani istakao se Džozef sa 15 poena, a Nemanja Jaramaz postigao je 13 poena. Veliki problem za goste predstavljalo je to što je Aleks Marić u ranoj fazi utakmice sakupio tri lične greške.

Partizan nakon večerašnje pobede ima skor 3-6, dok Budućnost ostaje u vrhu tabele sa sedam pobeda i dva poraza. U narednom kolu crno-beli gostuju Zadru, a Budućnost dočekuje MZT.