Teo opet sjajan, ali CSKA konačno zaustavljen!

četvrtak 05.02.2015.
22:45

Košarkaši moskovskog CSKA pretrpeli su prvi poraz ove sezone u Evroligi, i to na gostovanju Olimpijakosu u Atini.

euroleague.net

Posle 15 uzastopnih pobeda u Evroligi ove sezone (10 u prvoj fazi takmičenja i 5 u Top 16 fazi), konačno je došlo vreme da i Moskovljani negde pokleknu.

Bolji od ekipe CSKA večeras je bio Olimpijakos u Pireju, koji je slavio rezultatom 84-76.

Gosti iz Moskve su prvo poluvreme odigrali bolje, vodili su sa 17-11, predvođeni našim Milošem Teodosićem, koji je i večeras bio na očekivanom nivou.

Ali, preokret je usledio u drugoj deonici. Atinjani su rešetali koš Moskovljana iz svih pozicija, postigli ukupno 32 poena u ovom delu igre naspram 20 ''Armejaca'', pa se na poluvreme otišlo vođstvom Olimpijakosa rezultatom 43-37.

Tokom treće deonice, domaći su uspeli da ovu prednost uvećaju i učine dvocifrenom, pa su košarkaši CSKA u poslednjih deset minuta uspeli samo da donekle ublaže poraz.

Miloš Teodosić
je bio najefikasniji igrač utakmice sa 20 poena (5-9 za tri poena) i 4 asistencije, dok je na drugoj strani Vasilis Spanulis upisao 19 poena.

Ovom pobedom, Olimpijakos se izjednačio sa CSKA na vrhu tabele u Grupi F, sa skorom 5-1.