ponedeljak 11.01.2016.
20:01

Srpski internacionalac iz redova Fenerbahčea Bogdan Bogdanović ponovo je zablistao u turskom šampionatu pa je zahvaljujući njegovom sjajnom učinku ekipa Željka Obradovića ubeležila novu pobedu.

fenerbahce.org

Košarkaši Fenerbahčea upisali su petu uzastopnu pobedu u svim takmičenjima čime su produžili seriju dobrih rezultata u domaćem šampionatu.

Nakon ubedljive pobede nad Crvenom zvezdom Telekom u Beogradu, Fenerbahče je u okviru 15. kola Turske košarkaške lige (TBL) kao gost savladao Ušak rezultatom 93:82 (17:30, 26:25, 27:13, 23:14) i to nakon velikog preokreta.

Domaćin je već u prvom poluvremenu stigao do prednosti od 19 poena razlike (52:33) ali su se izabranici Željka Obradovića vratili u meč tokom treće četvrtine, da bi u poslednja četiri minuta rešili pitanje pobednika serijom 9:0.

Generator večerašnjeg uspeha Fenerbahčea bio je srpski internacionalac Bogdan Bogdanović koji je postigao 25 poena uz 8 skokova, dok je drugi najefikasniji igrač pobedničkog tima bio Pero Antić sa 18 poena.

Drugi srpski internacionalac iz redova Fenerbahčea Nikola Kalinić postigao je 8 poena.

Nakon večerašnjeg trijumfa Fenerbahče se vraća na lidersku poziciju na tabeli sa skorom 11-4, a Galatasaraj pada na drugo mesto.