Tajfun nije izdržao u Podgorici, deveta u nizu za Budućnost

subota 02.01.2016.
22:37

Gosti iz Slovenije su pružili dobru partiju u Podgorici protiv favorizovane Budućnosti, ali su ostali bez pobede.

Sportske.net

Budućnost će i nakon 18. kola biti usamljena na prvom mestu ABA lige pošto su na svom terenu savladali ekipu Tajfuna rezultatom 81:61.

Ekipa Tajfuna je bila ravnopravan rival u ovom meču sve do poslednje četvrtine, u pojedinim delovima utakmice su bili čak i bolji da bi vodili i sa 7 poena prednosti u 17. minutu meča - 24:31.

Ipak, onda kreće serija Budućnosti od 10:0 da bi na poluvreme otišli uz prednost od 2 razlike - 36:34.

Bili su gosti u igri i do početka poslednje deonice kada Budućnost kreće još ozbiljnije, prave seriju od 21:3 u poslednjih 5 minuta i rešava pitanje pobednika.

Kada je pitanje pobednika bilo rešeno u igru je za Tajfun ušao i Debelak, momak koji je 2000. godište i koji će u aprilu napuniti 16 godina.

Tadija Dragićević je nastavio sa sjajnim igrama, postigao je 24 poena (7/7 za dva), dok je Sead Šehović postigao 13. Na drugoj strani Ponjavić standardno dobar, postigao je 18 poena, ali je za vreme njegovog prisustva na parketu Budućnost imala čak 22 poena više od Tajfuna.

Budućnost je i definitivno u plej-ofu pošto sada ima 8 pobeda više od Krke koja je na 5. mestu.

Naredni rival Budućnosti je Cedevita, dok će Tajfun igrati protiv Zadra.