subota 06.05.2017.
16:48

Košarkaši Darušafake slavili su na gostovanju ekipi Bujukčekmedžea.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Izabranici Dejvida Blata upisali su osmu vezanu pobedu u turskoj Super ligi, kako su slavili protiv Bujukčekmedžea rezultatom 93-107.

Dobili su favorizovani gosti prvi kvartal, ali je domaćin odigrao sjajnu drugu četvrtinu i pred odmor vratio meč na početak, rezultat je nakon 20 minuta bio 54-54.

Neizvesno je bilo i u trećem periodu, ipak Darušafaka ulazi u poslednjih 10 minuta sa tri poena prednosti, a onda u odlučujućem kvartalu potpuno slamaju protivnika i dolaze do ubedljivog trijumfa.

Najbolji u pobedničkom sastavu Vonamejker sa 21 poenom, po 16 su dodali Dairis Bertans i Džejms Anderson, dok se na 15 zaustavio Vil Klejburn.

Dvocifren je bio i Luk Harangodi sa 10 poena, dok je Birkan Batuk meč završio sa devet poena, četiri skoka i tri asistencije.

U poraženom sastavu 20 poena Andrije Stipanovića, 17 je upisao Bakner, dok se na 16 zaustavio Kenet Hejs.

Dvocifren sa 15 poena i Džeri Džamar Džonson, kao i Buruk Džan Jildizli sa 11 poena.