Štimac vrlo dobar u prvom porazu Bešiktaša u sezoni

Autor: Boban Filipović
subota 05.11.2016.
16:36

Istanbulski 'Orlovi' pretprpeli su prvi poraz u tekućoj sezoni pošto su danas u Izmiru izgubili prvenstvenu utakmicu od Pinar Karšijake. Novi dabl-dabl Vladimira Štimca.

Twitter, Beşiktaş JK Basket

Karšijaka je slavila rezultatom 82:77 zahvaljujući odličnoj igri u drugoj i trećoj četvrtini.

Bešiktaš je u prvih deset minuta igre stekao velikih +11 i činilo se tada da će nastaviti trijumfalni niz, ali je  usledio odgvor domaćina koji do velikog odmora uspeva da se spusti na minus 4, a u trećoj deonici i da preuzme vođstvo koje će sačuvati do kraja.

Trener Bešiktaša Ufuk Saridža je tako doživeo prvi nesueph na gostovanju kod svog dojučerašnjeg kluba.

Reprezentativac Srbije Vladimir Štimac je ostvario novi dabl-dabl, imao je po 10 poena i skokova, ali to nije bilo dovoljno crno-belima za pobedu.

Inače, Štimac je najbolji skakač truskog šampionata u dosadašnjem toku sezone sa 10.6 skokova po meču.