subota 15.04.2017.
17:14

Četa Ufuka Saridže preslišala Banvit, Vladimir Štimac blistao protiv bivšeg kluba.

Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Istanbulski 'crni orlovi' su pobedom nad osvajačem kupa Banvitom nastavili seriju odličnih rezultata i učvrstili se na trećem mestu na tabeli turskog šampionata.

Ključna je bila druga četvrtina koju je Bešiktap dobio sa 28:16, crno-beli su imali velikih +14 na poluvremenu i u nastavku su rutinski priveli posao kraju.

Meč je završen rezultatom 85:69.

Vladimir Štimac je odigrao još jednu odličnu utakmicu, flertovao je sa dabl-dablom, postigao je 12 poena i imao 8 skokova.

Efikasniji od našeg reprezentativca u pobedničkom timu bili su Di-Džej Strouberi sa 19 i Erl Klark sa 18 ponea.

Kod Banvita ubedljivo najbolji Džordan Tiodor sa 21 poenom i 7 skokova, jedini dvocifren uz njega bio je Litvanac koga želi Fenerbače Gediminas Orelik(as) sa 13 poena.

Vasilije Micić nije igrao za Tofaš, koji je slavio u Ankari sa 85:75 i zadržao šansu da se domogle plej-ofa. Trifunovićev Jesilgiresun je nastavio da ređa poraze, danas je poražen kod kuće od Galatasaraja u utakmici na jedan posed (86:89) i tako definitivno ostao bez doigravanja.