SRPSKO FINALE - Zvezda moćna i u Zagrebu!

utorak 22.03.2016.
22:02

Posle ekipe Mega Leksa koja je u prvom polufinalu eliminisala favorizovanu Budućnost, plasman u finale plej-ofa ABA lige izborila je i Crvena zvezda Telekom!

euroleague.net

Posle nešto slabijeg prvog poluvremena, Crvena zvezda Telekom u nastavku uspela da napravi preokret i još jednom savlada zagrebačku Cedevitu, za plasman u finale plej-ofa ABA lige.

Na kraju, 73:65 u korist Zvezde, koja će se za šampionski prsten boriti sa ekipom Mega Leksa.

Prva četvrtina igrala se u serijama.

Posle startnog vođstva Zvezde od 2:0, Cedevita je u trećem minutu utakmice okrenula na 5:2 u svoju korist, a onda kreće serija Beograđana od 10:0, za vođstvo crveno-belih od 12:5.

Međutim, Zvezda je tada stala, Cedevita ušla u svoj ritam igre i kao plod svega toga, ali i nekih sudijskih odluka na koje je trener Zvezde Dejan Radonjić burno reagovao, domaćin je vezao čak 14 poena u nizu i poveo rezultatom 19:12, na minut pre kraja prvog kvartala.

I konačno, ovu furioznu seriju Zagrepčana, predvođenih raspoloženim Pulenom, trojkom je prekinuo Marko Gudurić, a uz još jedan poen Vase Micića sa linije penala, prva četvrtina je završena vođstvom Cedevite 19:16.

Posle dva minuta igre u drugoj deonici, Pulen je pogodio još jednu trojku za ''plus šest'' u korist Cedevite - 24:18.

Domaćin je blagu prednost održavao do 15. minuta, kada je Tarens Kinsi pogocima sa linije slobodnih bacanja izjednačio na 27:27.

Ipak, Cedevita je do kraja poluvremena uspela da vrati prednost i posle novih poena Pulena, na odmor se otišlo rezultatom 39:34 u korist Zagrepčana.

Početak treće četvrtine protekao je u znaku Jovića i Cirbesa, koji su svojim poenima Zvezdi doneli ekspresno izjednačenje na 39:39.

Bio je to samo uvod u bolju igru Radonjićevog tima tokom drugih 20 minuta. Posebno raspoložen i efikasan bio je Vladimir Štimac, koji je imao odličan procenat šuta i za koga odbrana Zagrepčana nije imala rešenja.

Upravo poenima Štimca, Zvezda je povela sa 48:45, da bi početkom poslednjeg kvartala, u 31. minutu, centar crveno-belih odveo goste i na ''plus sedam'' - 57:50 u korist Crvene zvezde.

Pulen je trojkom vratio nadu ekipi Cedevite, ali ponovo uzvraća Štimac za 59:53 u 34. minutu.

Zvezda je tu prednost uspela da održi u naredna tri minuta, a onda domaći pojačavaju ritam i poenima Gordića, pa Žganeca stižu do 62:60.

Ušlo se zatim u neizvesnu završnicu, ali da ona ne bude i dramatična, pobrinuo se hladnokrvni Branko Lazić, koji pogađa trojku na 44 sekunde pre kraja, za vođstvo Zvezde 68:62.

Do kraja, Zvezda je rutinski privela posao kraju, za konačnih 73:65, a tačku je stavio Kvinsi Miler koji je preuzeo glavnu ulogu pošto je zbog pet penala igru napustio Vladimir Štimac.

Na kraju, Štimac najefikasniji u ekipi Zvezde sa 17 poena (7/10 za dva), uz šest skokova, a Kvinsi Miler je meč završio sa 14 poena. Uz njih, ''dvocifren'' je bio i Stefan Jović sa 10 poena.

Cedevitu su predvodili Pulen sa 17, Gordić sa 13 i Vajt sa 11 postignutih poena.