četvrtak 04.02.2016.
20:45

Mroslav Raduljica ukrao šou u glavnog gradu Hrvatske i vodio 'Zelene' iz Atine do ubedljive pobede protiv Cedevite.

euroleague.net

Panatinaikos je došao do treće pobede u šestom kolu Top 16 fazi Evrolige, pošto je veoma ubedljivo slavio protiv Cedevite u Zagrebu rezultatom 78:60.

Četa Saše Đorđevića je već u drugoj četvrtini stekla dvocifreno vođstvo, na poluvremenu je bilo velikih 17 poena prenosti za goste, u trećem periodu prednost Atinjana je narasla na plus 24, a u poslednjih 10 minuta 'Vitamini' su samo malo upristoliji poraz.

Miroslav Raduljica je bio centralna figura utakmice, srpski centar je ubacio 21 poen (9/11 za dva, 3/3 penali) za manje od 18 minuta u igri i u potpunosti dobio duel sa najboljim igračem Cedevite ove sezone, Mirom Bilanom, koji je utakmicu završio sa, za njega vrlo skormnih, 9 poena.

Dvocifreni kod pobednika bili su još Kalates i Gist sa po 10 poena, Ognjen Kuzmić je postigao 8, a Saša Pavlović 6 poena.

U razbijenoj ekipi Veljka Miršića najbolji utisak je ostavio sjajni šuter Fran Pilepić (4/7 trojke) sa 16 poena.

PAO ima polovičan učinak nakom šest kola, dok Cedevita ima skor 2/4.