"Spleš braća" ipak preveliki zalogaj za Nikse!

ponedeljak 06.03.2017.
00:02

Golden Stejt Voriorsi prekinuli su niz od dva poraza, kako su u "MSG-u" slavili protiv Niksa.

EPA/JASON SZENES

Interesantan meč viđen je u "velikoj jabuci", domaćin se držao tokom svih 48 minuta, u drugom periodu su bili i dominantni pa su na odmor otišli sa viškom poena, ali nisu izdržali do kraja te su Kari i društvo upisali 51. trijumf ove sezone.

Na kraju je bilo 105-112 za goste iz Ouklenda.

Voriorsi su bolje otvorili meč, dobili prvi kvartal i najavili prekid kratke serije bez pobeda, ali se domaćin apsolutno vratio u drugih 12 minuta.

Dobili su Niksi drugu četvrtinu sa 32-20 i sa pola koša suficita otišli na odmor.

Ipak, gosti na krilima Karija dobijaju treću deonicu te u poslednjih 12 minuta ulaze sa viškom od osam poena.

Niksi su uspeli da im priđu i na svega pola koša zaistatka u poslednjoj četvrtini, ali nisu imali snage za još jedan preokret.

U pobedničkom sastavu najefikasniji Kari sa 31 poenom, dok je samo dva manje dodao Klej Tompson.

Dvocifreni su bili i Drejmond Grin sa 13 poena, kao i Zaza Pačulija koji je dodao 10.

U poraženoj ekipi Džefa Hornačeka odličnu partiju pružio je Rouz sa 28 poena, pratili su ga Porzingis sa 24, kao i Melo Entoni sa 15 postignutih poena.