Španci jedva preko Poljske, poslastica u četvrtfinalu!

subota 12.09.2015.
20:05

Reprezentacija Španije uspela je da savlada reprezentaciju Poljske iako je imala dosta problema danas. Na kraju je bilo 80:66.

BETA/AP Photo/Michel Euler

Tokom velikog dela meča igrala se egal utakmica, da bi Španci tek u poslednjih 7-8 minuta preokrenuli rezultat u svoju korist i slavili pobedu za plasman u četvrtfinale gde ih čeka Grčka.

Španci su dobro krenuli u ovaj duel, imali su čak pet poena prednosti na kraju prve četvrtine, ali su stečenu prednost prokockali do kraja poluvremena.

Gasol je ponovo nosio tim, bio je najbolji u redovima Španije tokom prvog poluvremena.

U nastavku su Poljaci igrali još bolje, poveli su i sa 3 poena prednosti u par navrata, da bi Španci ubacili u petu brzinu tek pred sam kraj meča.

Ljulj je pokrenuo Špance u preokret za 57:55, a seriju su nastavili Rejes, Klaver i Serhio Rodrigez za sigurno vođstvo do kraja utakmice.

Na tri minuta do kraja utakmice bilo je i 18 poena prednosti (77:59) kada je Gasol pogodio dve trojke uzastopno, pa pitanje pobednika već tada nije bilo dovođeno u pitanje.

Ubedljivo najbolji u reprezentaciji Španije bio je Pau Gasol sa 30 poena, 7 skokova i 4 asistencije, dok je Mirotić imao 15 poena i osam skokova.