subota 23.05.2015.
19:50

Prva zvezda KK Partizan Saša Pavlović vratio se na parket posle višenedeljne pauze zbog povrede i odmah demonstrirao svoje majstorstvo, pošto je sjajnom rolom u završnici duela sa Mega Leksom doneo crno-belima osmu pobedu u Superligi.

Beta/BranislavBožić/Ev

Košarkaški klub Partizan NIS nalazio se na pedalj od drugog poraza u Superligi Srbije ali je zahvaljujući oporavljenom Saši Pavloviću izgubljenu utakmicu pretvorio u trijumf.

Trinaestostruki šampion Srbije savladao je Mega Leks rezultatom 96:95 (16:19, 18:23, 27:24, 24:19, 11:10) nakon 45 minuta velike borbe na gostovanju u Sremskoj Mitrovici.

Drugi put za samo tri dana ljubitelji košarke koji su se okupili u hali "Pinki" u Sremskoj Mitrovici imali su priliku da uživaju u uzbudljivoj i neizvesnoj utakmici.

Nakon duela sa Crvenom zvezdom Telekom u kojem su puleni Dejana Milojevića ispustili pobedu u poslednjim trenucima utakmice, Mega Leks je ugostio trinaestostrukog šampiona Srbije i doživeo istu sudbinu.

Samo u prva dva minuta Partizan NIS je imao prednost na večerašnjoj utakmici a Mega Leksu nije bilo dovoljno ni to što je na dva minuta pre kraja imao vođstvo od deset poena razlike (83:73).

Oporavljeni Saša Pavlović uspeo je da vrati Partizan u život i da sirovim individualnim kvalitetom dobije izgubljenu utakmicu.

Mnogo toga nije išlo gostima iz Beograda za rukom. Podatak da su za 45 minuta "prodali" 16 lopti samo je jedan od pokazatelja da je Partizan slavio uz mnogo muke i, kako je već rečeno, samo zahvaljujući Pavlovićevom majstorstvu.

Pitanje pobednika rešeno je tek u produžetku pošto je regularni deo susreta završen rezultatom 85:85.

Sa tri poena i dva skoka u uvodnim minutima produžetka Saša Pavlović je gurnuo Partizan ka trijumfu ali je zbog tehničke greške otežao posao svojim saigračima. Prvi strelac Partizana morao je ranije na klupu usled pet ličnih grešaka a njegovo odsustvo u poslednjim trenucima utakmice nadomestili su Milan Mačvan i Milenko Tepić.

Bivši reprezentativac Srbije i Crne Gore večeras je postigao 23 poena i ostvario 6 skokova, a njegov učinak upotpunili su sjajni Nikola Milutinov sa 13 poena i 20 skokova, Milan Mačvan koji je postigao 22 poena i kapiten Dragan Milosavljević koji je ubacio 14 poena.

Na drugoj strani briljirao je Nikola Jokić. Prvotimac Mega Leksa zabeležio je dabl-dabl učinak od 33 poena i 13 skokova, a sjajnu partiju prikazao je i Nenad Miljenović koji je meč završio sa 19 poena i 7 asistencija.

Partizan posle 9 odigranih utakmica zauzima drugu poziciju na tabeli sa skorom 8/1, dok Mega Leks ostaje na četvrtoj poziciji sa skorom 4/5.