SL - Mega ponovo 'ispustila' Zvezdu!

sreda 20.05.2015.
19:49

Košarkaši Crvene zvezde Telekom bili su blizu prvog poraza u domaćem šampionatu ali su u neizvesnoj završnici duela sa Mega Leskom uspeli da prelome meč i slave novu pobedu.

euroleague.net

Ljubitelji košarke koji su se okupili u hali "Pinki" mogli su da uživaju u sjajnoj utakmici koja je u potpunosti opravdala epitet derbija kola.

Duel Mega Leksa i Crvene zvezde Telekom posle svega viđenog slobodno se može nazvati i derbijem dosadašnjeg toka sezone pošto je neizvesnost po pitanju trijumfa trajala do samog kraja susreta.

Crvena zvezda Telekom na kraju je slavila rezultatom 90:86 (15:23, 25:23, 25:25, 25:15) pa je posle osam kola ostala na čelu tabele sa skorom 8-0.

Šampion ABA lige bolje je otvorio utakmicu, kontrolisao rezultat i dešavanja na terenu u prvih pet minuta igre, ali je onda usledio kontraudar izabranika Dejana Milojevića.

Serijom 16:6 Mega je do odlaska na prvu pauzu napravila osam poena prednosti koje je držala i tokom većeg dela druge deonice.

Sredinom druge četvrtine domaćin je stigao do najveće prednosti od 11 poena (30:19) ali je Zvezda do odlaska na veliki odmor smanjila zaostatak na svega šest poena (46:40).

U nastavku susreta gledali smo borbenu utakmicu i šuterski obračun dveju ekipa što je na kraju odvelo u neizvesnu završnicu.

Crveno-beli su sve vreme držali priključak za Megom koja je na pet minuta pre kraja imala prednost od osam poena razlike (80:72). Usledila je Zvezdina serija 10:1 i prelezak u vođstvo posle trideset minuta igre.

Završnica susreta obilovala je uzbuđenjima ali je su košarkaši Mega Leksa požurili i ishitreno išli na šut za tri poena koji Kori Vebster nije pogodio posle čega je pitanje pobednika bilo rešeno.

Upravo je reprezentativac Novog Zelanda bio najefikasniji u poraženom sastavu sa 22 poena, dok je Nikola Jokić odigrao još jedan sjajan meč na kojem je upisao 17 poena i 8 skokova.

U pobedničkom sastavu dominirao je Boban Marjanović sa 20 poena i 7 skokova ali ne treba zaboraviti da Markus Vilijams sa četiri vezane trojke održao Zvezdu u životu u drugom delu pa njegovih 14 poena i 5 asistencija takođe imaju veliki značaj na današnjem susretu.

Nakon trijumfa u Sremskoj Mitrovici Crvena zvezda Telekom ostaje na čelu tabele sa skorom 8-0, dok Mega Leks sada ima polovičan učina 4-4.