utorak 13.10.2015.
20:45

Košarkaši Fenerbahčea otvorili su novu sezonu u turskoj Superligi ubedljivim trijumfom nad Ankarom na domaćem terenu.

fenerbahce.org

Glavni favorit za titulu prvaka u turskoj Superligi otvorio je sezonu trijumfom nad ekipom Ankare Kolejliler na svom terenu.

Fenerbahče je kao domaćin slavio rezultatom 97:78 (26:18, 27:20, 18:18, 27:22), a trijumf je mogao da bude ubedljiviji da Željko Obradović u završnici susreta nije podelio minutažu.

Ekipa Željka Obradovića rešila je pitanje pobednika sredinom drugog poluvremena ali je Ankara uspela da ublaži poraz usled opuštanja igrača Fenerbahčea koji su u završnici dobili priliku da se dokažu.

Najefikasniji pojedinac u redovima pobedničkog sastava bio je Jan Veseli sa 24 poena, dok je Bogdan Bogdanović ubacio 15 poena uz tri pogođene trojke.

Doskorašnji član Crvene zvezde Telekom Nikola Kalinić ubacio je 5 poena, s tim što je u poslednjim sekundama postigao trojku i tako stavio tačku na trijumf Fenerbahčea.