SL - Borac posle produžetka savladao Dinamik

ponedeljak 15.05.2017.
23:11

Košarkaši Borca savladali su Dinamik u poslednjem meču 8. kola Mozzart Superlige i tako stigli do trećeg trijumfa u domaćem prvenstvu.

Beta/BranislavBožić/Ds

Poslednja utakmica 8. kola Mozzart Superlige odigrana je u Čačku gde je ekipa Borca ugostila Dinamik i slavila posle produžetka.

Čačani su posle 45 minuta igre savladali tim Miroslava Nikolića rezultatom 91:87 (16:23, 32:16, 14:16, 15:22, 14:9)iako su u samoj završnici imali osam poena zaostatka.

Dorćolci su sami sebi "pucali u noge" i velikim brojem promašenih slobodnih bacanja u završnici meča prokockali sjajnu priliku da slave na gostovanju.

Domaći su posle uspešnog povratka u meč bolje otvorili produžetak i zahvaljujući tome stigli do trijumfa iako su se u dodatnih pet minuta nudili Dinamiku.

Radonjić (16 pts) i Marinović (14 pts, 5 as) bili su najefikasniji u pobedničkom sastavu, dok je u ekipi Dinamika diminirao Marko Čakarević sa 18 poena i 8 skokova. Bivšeg košarkaša Partizana pratio Devin Bruks sa 17 poena i 7 skokova.

U narednom kolu Borac gostuje ekipi Mega Leksa, dok će Dinamik u Suboticu na megdan Spartaku.