nedelja 01.02.2015.
23:45

Ekipa Boston Seltiksa poražena je treći put uzastopno, dok je dominirao Karmelo Entoni u meču sa Lejkersima.

Beta/AP Photo/Winslow Townson

Još jedna slaba igra Bostona, svega 31 poen u prvom poluvremenu uz šut iz igre svega 31% u ovom delu igre. Nije im pomogla ni solidna treća četvrtina gde su uspeli da pogode prvih sedam šuteva, ali su morali na kraju da se pomire sa još jednim porazom na svom terenu, četvrtim u poslednjih pet utakmica, i trećim porazom uzastopno.

Treću četvrtinu je Boston rešio u svoju korist i ušao u četvrtu sa svega dva poena zaostatka, ali je onda ponovo imao problema sa šutem i nije uspeo da pobedi sasvim solidnu ekipu Majamija danas.

Vajtsajd je ponovo bio najbolji u ekipi Majamija, dok je kod domaćih najbolji bio Celer sa 17 poena.

U drugom meču sastali su se u klasiku NBA lige Njujork Niksi i LA Lejkersi, a bolji su bili domaći rezultatom 94:80.

U ovom duelu dve franšize koje su najviše puta osvajale šampionsku titulu i duelu dve ekipe koje su veoma slabo počele sezonu najefikasniji je bio očekivano Karmelo Entoni sa 31 poenom, čovek koji je ponovo predvodio Nikse do pobede protiv Lejkersa.

Na suprotnoj strani najefikasniji je bio Elington sa 23 poena. Podsetimo da je prethodnu utakmicu postigao rekord karijere sa 28 poena protiv Vašingtona.

Boston - Majami 75:83
Njujork - LA Lejkers 94:80

Ove dve utakmice su jedine koje su se igrale danas zbog finala "Super bowl-a".