Saletov Bajern u finalu Kupa Nemačke!

subota 18.02.2017.
19:49

Manje od nedelju dana nakon što su razbili Albu u ligi, košarkaši Bajerna su savladali tim iz prestonice i u polufinalu Kupa.

EPA/ALEXANDROS VLACHOS

Izabranici Aleksandra Đorđevića slavili su u 1/2 finalu Kupa Nemačke, bili su bolji od berlinske Albe rezultatom 78-70.

Utakmica je bila poprilično izjednačena tokom većeg dela, ispostavilo se da je Bajern napravio ključnu prednost u trećem kvartalu, te su u poslednjih 10 minuta ušli sa devet poena viška.

Do kraja su održali prednost i zasluženo se plasirali u finale Kupa, gde čekaju boljeg iz duela Bamberga i Ludvisburga.

Najfikasniji je u Đorđevićevoj ekipi bio Nik Džonson sa 19 poena, dodao je plejmejerk "Bavaraca" tom učinku i šest asistencija.

Pratili su ga Redži Reding sa 17 poena i sedam skokova, kao i Maksi Kleber sa 11 poena i četiri skoka.

Vladimir Lučić je upisao pet poena i tri skoka, dok je bivši centar Crvene zvezde Maik Cirbes za 15 minuta upisao svega dva poena i jedan ofanzivni skok.

U poraženom sastavu usamljen je bio bivši košarkaš Partizana Dragan Milosavljević sa 17 poena, četiri asistencije i tri skoka.

On je bio jedini dvocifren kod gostiju, pratili su ga Akpinar sa devet i Gifi, Siva i Bogdan Radosavljević sa po sedam poena.