Saletov Bajern nastavio da melje po Nemačkoj, Gagijeva Alba vezala četvrti poraz!

nedelja 05.03.2017.
18:04

Izabranici Aleksandra Đorđevića bili su više nego ubeljivi na gostovanju Bremerhafenu, dok je ekipa iz Berlina poražena u Getingemu.

EPA/ALEXANDROS VLACHOS

Bajern u Bundesligi ne zna za poraz od 26. decembra prošle godine, kada su izgubili od Ulma.

Od tada redom melju protivnike, a danas su kroz šake propustili i nemoćne Bremerhafen, na kraju je bilo 73-108 za "Bavarce".

Već u prvih 10 minuta su gosti iz Minhena najavili katastrofu domaćinu, kako su taj deo igre dobili sa 17-35.

Prednost je do kraja uporno rasla, a ni kada su u poslednjih 10 minuta ušli sa 21 razlike, gosti nisu usporili.

Do ovog ubedljivog trijumfa Bajern je predvodio Maksi Kleber sa 21 poenom i osam skokova, a pratio ga je Đedović sa 17 postignutih poena.

Dvocifreni su još bili Vladimir Lučić i Nik Džonson sa po 11 poena, 10 je dodao Redži Reding.

Bivši centar Zvezde Maik Cirbes je za 14 minuta upisao šest poena i tri skoka.

U poraženom sastavu Hals i Eliot po 15 poena, 12 je dodao Digs. Bivši košarkaš Crvene zvezde i FMP-a Nemanja Aleksandrov upisao je pet poena i tri uhvaćene lopte.

Dragan Milosavljevic

Alba je u lošoj formi, poraženi su i četvrti put zaredom u Bundesligi, sada su slabiji bili od Getingena. Na kraju je bilo 81-76 za domaćina.

Utakmica je većim tokom bila u egalu, uglavnom je vodio domaćin, ali je Alba pred poslednjih 10 minuta uspela da dođe do preokreta i prednosti od pola koša.

Ipak, domaćin dodaje gas u poslednjem kvartalu i na kraju zasluženo slavi.

U redovima pobedničke ekipe 23 poena Ruofa, dok su po 14 dodali Karter i Valeskovski. Dvocifren sa 10 i Vejkalas.

Kod Albe standardno najefikasniji Kikanović sa 24 poena, a pratio ga je bivši košarkaš Partizana Dragan Milosavljević s1 16 poena, pet skokova i tri asistencija. Dvocifren samo još Gifi sa 11 poena.