subota 11.03.2017.
10:46

Sa kakvom se "furijom" u petak veče susrela ekipa Dejana Radonjića najbolje svedoče statistički podaci koji ukazuju na rekorde Real Madrida.

Epa/Juanjo Martin

Fantastičnu utakmicu, posebno prvo poluvreme, odigrala je u petak uveče ekipa Real Madrida protiv Crvene zvezde mt:s, pa ne čudi što je palo i nekoliko rekorda.

Meč je završen trijumfom domaće ekipe rezultatom 98:68 s tim što je Real Madrid samo u prvom poluvremenu postigao 63 poena. Učinak dostojan jednog NBA tima.

"Kraljevići" su sa 38 postignutih poena u prvoj četvrtini postavili rekord sezone, jer nikome nije pošlo za rukom da u jednom kvartalu stigne do ove cifre. Ujedno je ovo i druga najbolja prva četvrtfina u istoriji Evrolige.

Ništa čudno, barem ne ako se uzme u obzir podatak da su izabranici Pabla Lasa tokom uvodnih deset minuta igre imali 13/15 u šutu iz igre (7/7 za dva) i 6/6 sa linije penala, uz 11 asistencija!

Do kraja meča su procenti Real Madrida ostali na visokom nivou pa je "Kraljevski klub" postavio novi rekord u tekućoj sezoni sa 80% uspešnosti u šutu za dva  poena (24/30), dok je za tri imao više nego dobrih 12 pogodaka iz 29 pokušaja (41.4%).

Sve u svemu, najbolja odbrana Evrolige u tekućoj sezoni nije imala šanse protiv raspucanih "Kraljevića", tako da će crveno-beli naredni uspeh u elitnom takmičenju tražiti u mečevima koji slede.