petak 31.03.2017.
22:56

Košarkaši madridskog Reala slavili su protiv Fenerbahčea, dok je Panatinaikos bio bolji od moskovskog CSKA.

EPA/EFE/Adrian Ruiz de Hierro

Izabranici Pabla Lasa naneli su treći vezani poraz ekipi Željka Obradovića, kako su u Madridu slavili rezultatom 61-56.

Utakmica je bila puna preokreta, Real je dobio prvi kvartal, da bi Fener do poluvremena uspeo da preokrene stvari u svoju korist.

Ipak, domaćin se vratio u trećem kvartalu, uspevaju da do poslednjih 10 minuta preokrenu rezultat u svoju korist, a ispostavilo se i da slave, kako su u četvrtoj četvrtini uspeli da zadrže ratliku od pet poena sa kraja treće deonice.

Real je predvodio Serhio Ljulj sa 16 poena, dvocifren je bio još samo Rudi Fernandez sa 11.

Kod Fenera raspoložen Bogdanović sa 15 poena, pratili su ga Veseli i Dikson sa po 11.

Kris Singlton

Panatinaikos je slavio u prepunoj "OAKA Areni" protiv aktulenog prvaka Evrope rezultatom 85-80, nakon produžetka.

Utakmica je bila veoma neizvesna, domaćin je vodio tokom većeg dela susreta, ali je CSKA uspoe da preokrene rezultat u poslednjoj deonici.

Teodosić je trojkom odveo CSKA na 73-71 na samo 36 sekundi do kraja, ali je potom Kalates pogodio dva penala, da bi serija konfuznih situacija sa obe strane utakmicu odvela u dodatnih pet minuta.

U produžetku, vrlo brzo je meč uveden u penal završnicu, a tu je uspešniji bio domaćin, te su na kraju zasluženo slavili.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu Kej Si River sa 17 poena, po 13 su dodali Majk Džejms i Kris Singlton, dok je dvocifren bio i Kalates sa 12 poena.

Kod CSKA po 15 poena Teodosića i De Koloa, dok su po 14 upisali Voroncevič i Ogustin.

Real je tako obezbedio prvo mesto na tabeli pred doigravanje, dok je Panatinaikos sada četvrti, te će izabranici Ćavija Paskvala u poslednjem kolu eventualnom pobedom obezbediti prednost domaćeg terena u Top 8 fazi.