Real kompletirao fenomenalnu sezonu!

sreda 24.06.2015.
20:51

Košarkaši Real Madrida u velikom stilu završili su sezonu u kojoj su osvojili sve što se osvijiti moglo.

acb.com
acb.com

Večeras je završena i košarkaška sezona u Španiji.

Real je i u trećoj utakmici finala plej-ofa savladao Barselonu, ovoga puta kao gost sa 90-85, i tako sa 3-0 u pobedama osvojio šampionsku titulu.

Barsa je bila ravnopravna tokom prve četvrtine koja je završena rezultatom 17-17, ali je u drugih deset minuta Real potpuno preuzeo kontrolu i na poluvreme otišao čak sa 14 poena razlike - 48:34.

Međutim, u trećoj deonici potpuno drugačija slika. Barsa se razigrala, prednost gostiju se topila i istopila do kraja ovog dela igre.

Katalonci su u poslednju četvrtinu ušla sa dva poena prednosti, ali je Real odigrao najbolje kada je bilo najvažnije, ponovo je stekao prednost i nije je ispuštao do kraja.

Džejsi Kerol je sa 19 poena predvodio šampionski tim Reala, a pratili su ga Rodrigez i Noćoni sa po 11.

U Barseloni ubedljivo najbolji Ante Tomić sa 29 poena, ali njegova sjajna partija nije bila dovoljna da se izbegne novi poraz i produži finalna serija.