četvrtak 29.12.2016.
19:51

Košarkaši madridskog Reala savladali su ekipu Anadolu Efesa u Istanbulu i to bez pomoći najboljeg igrača.

euroleague.net

Izabranici Pabla Lasa su se vratili na pravi put nakon poraza od Crvene zvezde mts u Beogradu, slavili su u Turskoj protiv ekipe Efesa.

Na kraju je bilo 78-80 u korist Madriđana, utakmica je od prvog do poslednjeg minuta bila veoma neizvesna.

Ponovo je kada je to bilo najpotrebnije na scenu stupio 17-godišnji košarkaš madridskog sastava Luka Dončić.

Supertalentovani Slovenac je pogodio dvojku za izjednačenje manje od dva minuta do kraja, potom je pogodio i trojku za preokret, ali se domaćin vratio preko Danstona, koji je nakon polaganja pogodio i slobodno bacanje.

U narednih par napada nije bilo poena na obe strane, a onda je Ajon doneo novu prednost Realu, nakon sjajnog prodora i asistencije Dončića.

Ispostavilo se da su to bili i poslednji poeni na meču, Hanikat je promašio u narednom napadu, Braun je na 13 sekundi napravio faul kako bi preknio sat, a novu nadu domaćinu je dao Kerol, kako je u duelu sa dvojicom košarkaša Efesa uspeo da izgubi loptu.

Efes je imao priliku da se vrati, išli su na produžetak, ali je prodor Ertela zaustavio Ajon rampom.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu u kom nije bilo Serhija Ljulja bio je sjajni Dončić sa 17 poena, dodao je i devet asistencija i pet skokova za ukupan indeks 31 i tako istakao kandidaturu za najkorisnijeg igrača 15. kola Evrolige.

Dvocifren je bio još samo Rudi Fernandez, a solidan je bio i Ajon sa osam poena i sedam skokova.

U poraženom sastavu, 16 poena Brendona Pola, po 14 su postigli Derik Braun i Ertel, dok je dovocifren bio i Čedi Osman sa 10 postignutih poena.