Rane od bolnog poraza izvidane, Fener ubedljiv na startu plej-ofa

četvrtak 19.05.2016.
10:41

Četa Željka Obradovića prilično lako izašla na kraj sa Ušakom u prvom četvrtfinalnom duelu turskog šampionata.

twitter @Fenerbahce

Prvu utakmicu nakon poraza od moskovskog CSKA u finalu fajnal-fora Evrolige košarkaši Fenerbahčea su pobedili prilično ubedljivo.

Ušak je preslišan u 'Ulker' Areni u prvom meču prve runde plej-ofa rezultatom 79:60.

Žocovi puleni su već nakon prve deonice stekli osam poena prednost, na poluvremenu je ona iznosila +12, u trećoj četvrtini je ona otišla na velikih i nedostižnih +20, pa je finiš bio lišen neizvensosti.

Najzapaženiji u redovima Fenera bio je Ekpe Judo sa 13 poena, Điđi Datome i Kostas Slukas su postigli po 12, Bogdan Bogdanović 11, a  Pero Antić 10 poena.

Fenerbahče je tako povedo sa 1:0 u seriji, sa 1:0 vode i Anadolu Efes protiv Gazijantepa, Darušafaka protiv Banvitšpota, kao i aktuelni šampion Pinar Karšijaka protiv Galatasaraja. Karšijaka je jedini tim koji je uspeo da napravi brejk.