ponedeljak 04.04.2016.
23:05

Srpski internacionalac Miroslav Raduljica pružio je još jednu sjajnu partiju u dresu Panatinaikosa koji je dobio atinski derbi u "OAKA Areni".

euroleague.net

Poslednje dve utakmice 25. kola grčkog košarkaškog šampionata odigrane su u ponedeljak uveče.

Šampion Olimpijakos gostovao je Apolonu iz Patrasa i slavio rezultatom 77:72 (19:13, 29:14, 16:28, 13:17) čime je zadržao vodeću poziciju na tabeli.

Olimpijakos je do nove pobede u šampionatu vodio Vasilis Spanulis sa 15 poena i 9 asistencija, a srpski internacionalac Nikola Milutinov uspeo je da ubaci jedan poen i ostvari dva skoka za nepunih osam minuta igre.

Derbi kola odigran je u "OAKA Areni" gde su se sastali gradski rivali Panatinaikos i AEK. Pobedu su slavili puleni Saše Đorđevića ali tek nakon preokreta u završnici susreta.

Panatinaikos je do trijumfa stigao rezultatom 78:71 (23:15, 18:17, 16:24, 21:15) i to zahvaljujući fantastičnom Eliotu Vilijamsu koji je ubacio 24 poena uz 7 od 10 uspešnih šuteva iz igre.

Srpski centar Ognjen Kuzmić nije bio u protokolu za derbi Atine ali je zato Miroslav Raduljica za 19 minuta igre postigao 14 poena i ostvario 5 skokova.

Stanje na tabeli ostaje nepromenjeno nakon novih pobeda Olimpijakosa i Panatinaikosa koji imaju po 24 pobeda i 1 poraz.