Radonjić otkrio zašto je branio poslednji napad Efesa

Autor: Beta Beta
sreda 30.12.2015.
22:59
Izvor: Beta

Kormilar Crvene zvezde Telekom obrazložio je svoju odluku da se brani poslednji napad Anadolu Efesa time što turski sastav u svojim redovima ima izvanredne šutere.

kkcrvenazvezda.rs

Trener košarkaša Crvene zvezde Telekom Dejan Radonjić rekao je večeras da je veliki broj grešaka njegove ekipe u poslednjoj deonici utakmice protiv Efesa razlog poraza na početku TOP 16 faze Evrolige.

"U poslednjoj četvrtini smo napravili veliki broj grešaka. Imali smo napad za pobedu posle primljenog koša u njihovom poslednjem napadu koji smo odlučili da branimo jer oni imaju izuzetne šutere. Za tri sekunde potom nismo uspeli da postignemo koš. Došli smo u Istanbul znajući da igramo protiv jednog od najboljih timova u Evropi i na kraju nismo uspeli da ih pobedimo iako smo bili blizu", rekao je Radonjić posle utakmice.

Crvena zvezda Telekom izgubila je večeras sa 85:84 od Efesa u prvoj utakmici grupe "E" TOP 16 faze Evrolige.

"Veoma dobro u ofanzivi smo počeli utakmicu, ali u odbrani nije delovalo baš najbolje, jer smo pravili greške. U prvih 20 minuta smo postigli 54 poena, što je jako dobro, ali je nedostajala skok igra. Na poluvremenu smo znali da će Efes krenuti na sve ili ništa u nastavku. Donekle smu uspeli da ostanemo u prednosti...", rekao je Radonjić.

Najefikasniji igrač utakmice, centar Crvene zvezde Telekom Maik Cirbes, ocenio je da njegovoj ekipi u Evroligi ne sme da se konstantno ponavljaju greške.

"Bila je ovo izuzetno teška utakmica, mada sve su u ovoj fazi takmičenja. Mislim da smo igrali veoma dobro, pogotovo u prvom poluvremenu. Napravili smo neke sitne greške i dopuštali smo da lako postižu poene, ali to ne sme da se dešava u Evroligi", rekao je Cirbes.

Zvezda će 8. januara u drugom kolu TOP 16 faze dočekati Fenerbahče, a Efes će gostovati Lokomotivi Kubanj.