18:24

Samo dva dana posle velike evroligaške pobede u Tel Avivu, Crvena zvezda mts i u ABA ligi nastavila svoj impresivni niz.

Sportske.net/ALTAIStudio/NIkolaKrstić

Ni umor, ni hiljade pređenih kilometara u samo par dana, ni odsustvo povređenog Nemanje Dangubića... ništa ove sezone ne može da zaustavi Zvezdu u ABA ligi.

Aktuelni šampion je večeras slavio i u Laktašima protiv Igokee sa 77-68 i tako upisao 19. trijumf u isto toliko odigranih mečeva ove sezone u regionalnom takmičenju.

Domaća Igokea pružila je solidan otpor velikom favoritu, pogotovo tokom prvog poluvremena, kada je konstantno ''disala za vrat'' ekipi Dejana Radonjića.

Raspoložen za igru bio je Vuk Radivojević, koji je sa 14 poena bio najefikasniji igrač prvog poluvremena, dok su Zvezdu u tom periodu predvodili Simonović i Bjelica sa po 11.

Na poluvreme se otišlo minimalnim vođstvom Zvezde (39:38), a na početku drugog Igokea je serijom 4-0 uspela da povede sa 42:39.

Utisak je da je time samo naljutila Radonjićeve pulene. Prvo je Dženkins trojkom istopio tu prednost ''Igosa'', a onda je usledila ekspresna serija crveno-belih koji su poveli sa 52:42 i potom uveli utakmicu u ''mirne vode''.

Do kraja, rutinski završen posao crveno-belih, a ono što je posebno zanimljivo, jeste da trener Dejan Radonjić večeras nije zatražio nijedan tajm-aut.

Marko Simonović se večeras zaustavio na 22 poena, bio je ubedljivo najefikasniji u svom timu, a na drugoj strani Radivojević je upisao 18, a Mićović 15 poena.

U prilogu pogledajte jednu majstorsku akciju i poene Stefana Jovića.