Prvi poraz Milana u Pireju, Teo rešio meč u Istanbulu!

utorak 25.10.2016.
21:57

Ekipa CSKA iz Moskve danas je uspela da zabeleži i treću pobedu u ovoj sezoni Evrolige u isto toliko mečeva, dok je u Pireju Olimpijakos savladao Olimpiju iz Milana.

Screenshot: You Tube

Olimpijakos je uspeo da nanese prvi poraz Milanu ove sezone u Evroligi i da tako stigne do druge pobede u tri meča pošto je slavio u svojoj dvorani sa 91:81 (25:19, 21:22, 24:20, 21:20).

Već u prvoj četvrtini domaći su stigli do 9 poena prednosti i od tada se nije desilo da Milano povede tokom ovog meča.

Od kraja treće četvrtine domaći su ubacili u petu brzinu, stigli su i do +15, kada je sve bilo i rešeno.

Gledali smo trojicu srpskih internacionalaca danas u ovom meču, Raduljica je bio najbolji u svojim redovima sa 14 poena i 8 skokova, dok je Mačvan postigao svega 4. Najefikasniji je bio Kruno Simon sa 16 poena. Na drugoj strani Milutinov je za 10 minuta postigao 4 poena i imao je 4 skoka, bez promašaja iz igre.

Spanulis i Grin su bili najefikasniji u dresu Olimpijakosa sa po 16 poena.

U meču između Efesa i CSKA gosti su vodili tokom čitavog dela meča, bilo je čak krajem druge četvrtine i +14, početkom treće i +15, ali to nije bilo dovoljno da se uđe u mirnu završnicu.

Domaći su veoma brzo spustili razliku, stigli do 71:71, kasnije su ponovo stizali prednost protivnika pa je bilo 82:82.

Ipak, Teo tada preuzima stvari u svoje ruke, prvo je zabeležio asistenciju, zatim je postigao i trojku uz zvuk sirene za 82:89!

Efes je pokušao da se izvuče, ali im nije pošlo za rukom ni u penal-završnici kada su gosti bili prisebni za konačnih 87:93.

Teodosić je imao 15 poena uz 8 asistencija, a De Kolo je bio najefikasniji sa 24 poena.

Na drugoj strani, Dešon Tomas je imao 16, Braun i Koton po 12.

Da podsetimo, Darušafaka je uspela danas da slavi na gostovanju protiv Himkija.