Proigrao Bobi Marjanović!

Autor: Vladimir Stojanović
petak 06.01.2017.
08:47

Van Gandi je jednostavno bio prinuđen da mu pruži priliku, Srbin odigrao sjajnu partiju. Jokić drži svoje standarde, Nagetsi nedorasli San Antoniju. Vestbruk "potezao" u Teksasu, na kraju se radovao "Bradonja"!

AP Photo/Carlos Osorio

Konačno, pravi Bobi Marjanović. Srbin je dobio šansu, odigrao 22 minuta, ubacio 15 poena i imao čak 19 skokova. Pistonsi su u tesnom meču savladali Šarlot, nema Arona Bejnsa, pa je Van Gandi dao minute Srbinu. Ovaj mu je vratio na najbolji način, u drami u "Oburn Hilsu". Belineli je dao koš za pobedu gostiju, ali je vreme isteklo. Marjanović je odigrao samo 76 minuza ove sezone, ali kada je Dramond zapao u probleme sa penalima, Srbin je pokazao da zaslužuje priliku. Hornetsi nisu imali rešenje za njegove skokove, faulirali su ga, a on je ubavio 9 od 11 slobodnih bacanja.

Možda je ovo naznaka da će češće dobijati priliku u nastavku sezone.

Denver preslab za San Antonio, ali je Nikola Jokić ponovo bio najbolji u svom timu. Ubacio je 19 poena, imao 11 skokova i 5 asistencija, , Nagetsi su vodili u prvoj četvrtini, ali u nastavku je klasa rivala došla do izražajha. Leonard je brojao do 24, Oldridž dao 28, raspucao se u trećoj četvrtini kada je praktično gost u napravio odlučujuću prednost. Nagetsi su izgubili četiri u nizu.

Isčekivao se "revolveraški" obračunu Teksasu, Vestbruk je dao 49 poena Hjustonu, ali je slavio domaćin. Harden je brojao do 26, imao 12 asistencija i 8 skokova, utakmicu je rešio Brazilac Nene koji je pogodio dva bacanja u poslednjoj sekundi. Vestbruk nije imao pravu pomoć od saigrača, stigao je do 40 poena nakon tri četvrtine, ali kada se rezultat lomio Hjuston ga je primirio. U trenucima kada se odmarao na klupi, videlo se da Tander nema nikakvu drugu opciju.

Portland je dobio Lejkerse, meč je obeležio povratak Demijena Lilarda. On je ubacio 21 poen, nije puno forsirao, ponovo je MekKolum vodio Blejzerse, 27 poena, 7 asistencija. Veliku pomoć imali su od Tarnera koji je brojao do 20, Krabe je ubacio 14, Lejkersi su vodili u prvom poluvremenu, ali je usledila serija 13:2 domaćina, posle koje su okrenuli rezultat i stigli do treće pobede u šest mečeva.

Sanbsi su slavili u Dalasu u sudaru dva očajnika, preskočili su Mavse pobedom u koju je Erik Bledso ugradio 26 poena. On je ubacio pet u nizu u poslednja dva minuta i tako prelomio rezultat.

Atlanta je slavila u Nju Orelandu, nova dobra partija Pola Milsapa, ubacio je 17 poena i imao 10 skokova. Meč će ostati upamćen kao poslednji zvanični za Kajla Korvera u dresu Atlante, mada nije ulazio u igru, odlazi u Klivlend. To mu nije smetalo da bodri tim.

Toronto je drugi put u dve nedelje savladao Jutu, ovoga puta u Kanadi, Lovri je ubacio 33 poena, DeRozan 23, prošli put je ovaj dvojac ubacio "Džezu" 60 poena u Solt Lejk Sitiju i sada je bilo slično. Nije bilo lako, Juta je vodila 44 minuta, ali su napravili previše grešaka, čak 19, za jedan ovakav meč. Toronto je prvi put poveo na manje od četiri minuta pre kraja, ali se posle nisu osvrtali.

Indijana je iskoristila probleme Netsa, ubacila im je 121 poen, Majls Tarner je dominirao sa 25 poena, 15 skokova i 5 blokada. Ovo je četvrta pobeda u nizu za Pejserse koji su u formi, svi ti trijumfi su bili sa dvocifrenom razlikom.

Imali su doduše najlakšeg mogućeg rivala, Bruklin je dobio jednom u osamnaeste utakmica van svoje dvorane, ove sezone.