Povređeni Kajri preuzeo palicu!

Autor: Vladimir Stojanović
sreda 24.05.2017.
08:46

Gde je stao Lebron, produžio je Irving. Lekcije naučene, 112:99, šampion na korak od borbe za odbranu prstena.

EPA/DAVID MAXWELL

Kajri Irving je ignorisao bol. I pored povrede, sjajni bek Klivlenda je utrpao 42 poena Seltiksima i širom otvorio vrata finala.

Kavsi su naučili lekciju, nije bilo opuštanja, sada vode sa 3:1 i jasno da će učiniti sve da u Bostonu završe posao.

Lebron je imao problem sa penalima, Kajri je ubacio 19 poena za samo pet minuta, šampion je u drugom poluvremenu šutirao 71%, jasno da Seltiksi nisu imali šansu.

Boston se držao, čak je izgledalo da imaju šansu kada se Irving povredio nakon što je nagazio na nogu Terija Rozijea. Ali, kako rekosmo, tek tada se razgoropadio, odbrana Seltika nije mogla ništa. Kevin Lov je dodao 19 poena i 11 skokova, na drugoj strani Bredli ubacio 19, Džej Krauder 18 za Seltikse.

Bez Tomasa neće ići, iako je pobeda u meču broj 3 pravi podvig.

Irving kaže da će zglob boleti kada dođe kući, da od adrenalina još ništa ne oseća, ali ne ostavlja ni tračak sumnje da će biti na parketu u četvrtak, kada se serija vraća u Boston.