Poraz Partizana u drugoj proveri

nedelja 07.09.2014.
00:39

Posle pobede nad makedonskim Kožuvom, košarkaši Partizana doživeli i prvi poraz na aktuelnim pripremama za novu sezonu.

abaliga.com
abaliga.com

Rival crno-belima u hali u Šumicama bio je ruski Jenisej, koji je posle bolje igre, pre svega u prvom poluvremenu, slavio sa 83-74.

Gosti su u prvih 20 minuta igre stekli 20 poena prednosti, Partizan je loše igrao u odbrani, pa je na poluvremenu bilo 53-33 za Jenisej.

U nastavku bolja igra Vujoševićevog tima, ali to je bilo dovoljno samo da se ublaži poraz.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Kuper i Kolešnikov sa po 14 poena, a doskorašnji košarkaš Radničkog Sava Lešić upisao je 10 postignutih poena. Vajt je postigao 9, Kamarovski 7, Sergejev 6, Kikanović 5, Perović 2, Jakovenko 2 i Zaicev 4.

U Partizanu ponovo najbolji Đorđe Gagić sa 19 postignutih poena, Milutinović je upisao 13, a ostali su bili ''jednocifreni''. Aranitović je postigao 5 poena, Torlak 6, Kuzeloglu 1, Lončarević, Marinković 9, Dalo 4, Andrić 2, Miković, Bezbradica 3, Bogdanović 4 i Šalić 6.