Poraz Fenera posle incidenata!

nedelja 29.05.2016.
18:09

Polufinalna serija turskog plej-ofa između Galatasaraja i Fenerbahčea nastaviće se posle današnjeg poraza Obradovićevog tima.

euroleague.net

Velika borba vođena je tokom današnje treće utakmice, navijači su tokom drugog pouvremena izazvali i prekid meča, da bi na kraju Galatasaraj slavio sa 65:63 i tako smanjio na 2:1 u pobedama.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu čitavim tokom meča, a posle prvih dvadeset minuta igre, Galatasaraj je imao minimalnu prednost - 38:37.

Domaćin je uglavnom vodio i tokom drugog poluvremena, a pri rezultatu 55:50, navijači Galatasaraja su izazvaili incident, gađajući klupu Fenerbahčea zbog čega je Željko Obradović i odlučio da povuče svoju ekipu sa terena.

Meč je potom nastavljen, bio je neizvesno do kraja, ali je Galatasaraj sačuvao vođstvo i na kraju trijumfovao sa 65:63.

Ekpe Judo je sa 18 poena bio najefikasniji u ekipi Fenerbahčea, pratio ga je Jan Veseli sa 11, a od naših reprezentativaca, Bogdan Bogdanović je upisao četiri poena.